Nikola Abramajtys środkową KSZO Ostrowiec

Dwudziestodwuletnia siatkarka pochodzi z Opola. Przygodę z siatkówką rozpoczęła w SMS Police, gdzie występowała do 2016 roku. W sezonie 2016/2017 podpisała swój pierwszy profesjonalny kontrakt sportowy z Chemikiem Police. Grała wówczas w Młodej Lidze Kobiet i Lidze Siatkówki Kobiet. Kolejnym krokiem w sportowej karierze był zespół UNI Opole z rodzinnej miejscowości. Ostatni sezon spędziła w pierwszoligowym AZS Politechnika Śląska Gliwice. Nikola mierzy 185 cm wzrostu.

– Wybrałam KSZO Ostrowiec, ponieważ tworzy się tutaj ambitny zespół, mieszanka młodości z nutką doświadczenia. Dostałam atrakcyjną propozycję, więc postanowiłam z niej skorzystać – komentuje Nikola.

Na pewno plusem podczas wyboru oferty był fakt, że w drużynie z Ostrowca zagrają koleżanki Nikoli – Erika Salanciova, z którą grała w poprzednim sezonie w Gliwicach oraz Kamila Kobus, z którą reprezentowały barwy SMS-u Police.

Jakie cele stawia sobie i swojej drużynie w nadchodzącym sezon młoda środkowa? Personalnie siatkarka chce się rozwijać i jak najwięcej czasu spędzić na parkiecie. Drużynowo uważa, że wspólnie mogą sprawić niespodziankę oraz namieszać w ligowej tabeli.

źródło: kszosiatkowka.pl