[MEDIA] Nikola Malczewska w AZS Politechniki Śląskiej Gliwice

Rozgrywająca Nikola Malczewska, wychowanka „Piątki” Turek, mająca za sobą też przygodę z Impelem Wrocław, będzie od nowego sezonu zawodniczką KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice.

Nikola należy do pokolenia najmłodszej grupy zawodniczek w AZS-ie. Nowa zawodniczka naszego klubu ma 19 lat i ma ambitny plan zaistnieć w seniorskiej siatkówce.

– Po zakończeniu rozgrywek młodzieżowych nadszedł czas na siatkówkę seniorską. Pojawiła się ciekawa oferta z Gliwic, która daje możliwość łączenia studiów z graniem w pierwszoligowym zespole. Myślę, że podjęłam dobrą decyzję – zdradza nam Nikola.

Mimo bycia nastolatką wychowanka „Piątki” Turek nie obawia się też przeprowadzki. Jak się okazuje, to nie pierwsza.

–  W ciągu ostatnich lat mieszkałam w trzech różnych zakątkach Polski zatem niestraszne mi poznawanie nowych miejsc. Poza tym Śląsk jest mi znany, toteż nie będzie mi ciężko się zaaklimatyzować – przekonuje Malczewska.

Siatkarka  ędzie  łączyć grę w klubie ze studiowaniem na wydziale filologii, a jakie sobie stawia sportowe cele?

–  Celem będzie na pewno doskonalenie umiejętności i nauczenie się jak najwięcej od bardziej doświadczonych koleżanek z zespołu – mówi rozgrywająca .

19-latka ma już jednak niemałe doświadczenie w grze i trenowaniu.

– Od trzeciej klasy podstawówki trenowałam w UKS „Piątka” Turek. W rodzimym klubie zdobywałam medale w rozgrywkach wielkopolski oraz brałam udział w zawodach na szczeblu centralnym. Sezon 2016/2017 spędziłam w Impelu Wrocław gdzie na pewno wiele się nauczyłam grając w Młodej Lidze i zdobywając 5 miejsce na juniorskich MP. W ostatnim sezonie reprezentowałam Truso Elblag gdzie miałam okazję być zawodniczką zespołu drugoligowego – opisuje Nikola Malczewska.

Nikola Malczewska
Data urodzeni: 07.01.1999
Wzrost 180 cm.
Pozycja – rozgrywająca

za: azs.gliwice.pl
fot. Dariusz Stoński