Marta Becker w KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice

Marta Becker jest już siódmą zawodniczką, którą mamy przyjemność przedstawić kibicom KŚ AZS Politechnik Śląskiej Gliwice, a która  będzie w nowym sezonie bronić barw naszego klubu.

Marta jest wychowanką Zespół Szkół Sportowych w Człuchowie. Tam miała już swoje  pierwsze sukcesy. Ostatnie lata spędziła w Pałacu Bydgoszcz, gdzie rozwinął się jej talent.

– Zdobywałam medale na mistrzostwach Polski, gdzie walczyłam wraz z Pałacem Bydgoszcz przez 3 lata o najwyższe cele. Wspólnie z dziewczynami,  pod wodzą  trenerki Agata Kopczyk wywalczyliśmy tytuł wicemistrza Polski kadetek, zajęliśmy też trzecie miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorek. Za sukces uważam też możliwość uczestniczenia trenowania razem z  seniorkami Pałacu Bydgoszcz, które przygotowywały się do sezonu w LSK – wylicza swoje osiągnięcia Marta Becker.

W tym roku Marta kończy wiek juniora. W drużynie Pałacu ciężko jednak byłoby jej się przebić do pierwszego składu. W Gliwicach ma na to zdecydowanie większe szanse.

– Poprosiła  menadżera – pana Dariusza Grzyba, który współpracuje z wieloma zawodniczkami, aby mi doradził co dalej mam robić. Myślę, że wybraliśmy najlepszą opcje, czyli klub grający na wysokim już, bo pierwszoligowym poziomie, gdzie będę mogła się rozwijać siatkarsko. Ja dopiero zaczynam swoją przygodę z seniorką siatkówką  –  przekonuje Becker.

Marta w drużynie młodzieżowej Pałacu była podstawową zawodniczką. Stąd też uważa, że dla nie miniony rok był dobry.

– Był zdecydowanie na plus. Nie mogłam sobie wymarzyć lepszego zakończenia ligi młodzieżowej, ponieważ stanęłyśmy na podium zajmując trzecie miejsce i oddając serce na boisku  podkreśla siatkarka.

– Młoda siatkarka zauważa, że sukcesy, które odnosiła w drużynie młodzieżowej zawdzięcza w dużej mierze trenerce – Agacie Kopczyk.

– Pani Agata Kopczyk, jak i cały sztab pracował z nami intensywnie, właściwie to dzięki jej pracy miałam możliwość walki o najwyższe cele i stawiania pierwszych kroków w siatkówce na wysokim poziomie.

Marta określiła swoje indywidualne cele, a jakie ma drużynowe aspiracje?

– Liczę na udany, pracowity i pełen determinacji sezon. Więcej nie trzeba mówić, tylko pokazać na boisku – podkreśla.

Zawodniczka zdradza też swoje mocne strony

– Zdecydowanie oddanie podczas gry. Jeżeli mogę coś zrobić na 100% to dlaczego nie zrobić czegoś na 110% – tłumaczy jeszcze 18-letnia środkowa.

Marta Becker
Data ur. –  03 sierpnia 2000 r.
Pozycja na boisku – środkowa
Wzrost 188 cm
Ostatni klub Pałac Bydgoszcz

źródło: azs.gliwice.pl